سنگ مرمر از جمله سنگ هایی است که برای دکوراسیون داخلی ساختمان، مورد استفاده قرار می گیرد چون دکوراسیون داخلی منزل را بسیار زیبا و منحصر به فرد می کند ولی یکی از مواردی که ممکن است افراد حساس از انتخاب آن پشیمان شوند تمیز کردن سنگ مرمر باشد بر همین اساس در این مقاله قصد داریم شما را با روش های جلا دادن سنگ مرمر شما را آشنا کنیم تا افراد وسواس یا افرادی که به زیبایی و تمیزی سنگ اهمیت زیادی می دهند از انتخاب آن پشیمان نشوند. پس تا انتها با ما همراه باشید.

چگونه سنگ مرمر را جلا دهیم؟

در این مطلب ما راه جلا دادن و محافظت از سنگ گرانیت را در برابر سایش و خط و خش را به شما می گویم تا بتونید ماندگاری سنگ گرانیتی را برای مدت طولانی با همان ظاهر شیک و جذاب روز اول حفظ کنید.

مراقبت و نگه داری

اولین قدم در تمیزی سنگ مرمر، مراقبت و نگه داری است. نگه داری و محافظت از سنگ مرمر یکی از نکات مهم در حفظ درخشندگی همیشگی سنگ است بلعکس عدم مراقبت و نگه داری حتی بعد از دو بار متوالی، باعث می شود سنگ براقی خود را از دست بدهد و زیبایی و اولیه آن به کلی محو شود. بنابراین برای مراقبت از سنگ قابلمه داغ را روی آن قرار ندهید، اجازه ندهید بچه هایتان با بازیگوشی های بچگانه خود، آن را خط خطی کنند و روی آن خراش ایجاد کنند، به محض ریختن چایی، غذاهای آبکی یا هر مواد مایع دیگری فورا آن را با پارچه نمدار تمیز کنید تا اثر اسیدی بر جای نگذارد.

تمیز کردن سنگ مرمر

یکی از راه های بسیار آسان و ساده برای جلا دادن سنگ مرمر، استفاده از آب ولرم و پودر صابون، یا پارچه نمدار است. البته قبل از آن اگر گرد و غباری بر روی سنگ قرار دارد آن را پارچه خشک تمیز کنید سپس از محلول استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم هیچوقت از مواد شوینده اسیدی برای تمیز کردن سنگ استفاده نکنید.

تمیز کردن سنگ مرمر

لکه گیری سنگ مرمر

سومین راه برای جلا دادن سنگ مرمر، لکه گیری است به این صورت که لکه های سنگ مرمر را با پارچه آغشته به آب اکسیژنه پاک کنید و از روغن های مخصوص سنگ مرمر برای برق و جلا دادن به آن استفاده کنید. به هیچ عنوان ظروف گرم یا اتوی داغ روی آن نگذارید.

لکه گیری سنگ مرمر

در صورتی که لکه های روغنی با نفتی، مانند روغن پخت و پز، لوازم آرایشی و بهداشتی، گریس بر روی سنگ ریخته باشد می توانید از یک مایع ظرف شویی یا آمونیاک استفاده کنید.

برای برداشتن لکه های رنگ می توانید به آرامی و با احتیاط بدون اینکه آسیبی به سنگ وارد شود به کمک یک چاقو یا تیغ به آرامی بتراشید و سپس از آمونیاک یا مایع ظرف شویی استفاده کنید.

لکه گیری سنگ مرمر

امید داریم با روش های ذکر شده بتوانید سنگ مرمر خانه خود را جلا دهید. کفسابی صباساب با پشتیبانی 24ساعته در خدمت همشهری های عزیز تهرانی است .در صورتی که انتقاد یا پیشنهادی دارید می توانید از طریق راه های تماس موجود در وبسایت با ما در میان بگذارید.