همانطور که می دانید سنگ راه پله در تمام مکان های عمومی، اداری، تجاری، مسکونی و … یافت می شود بنابراین به دلیل رفت و آمد های زیادی که روی آن انجام می شود بیشتر از هر سنگی در معرض آلودگی، ضربه، سایش و کثیف شدن قرار دارد پس باید برای راه پله باید از سنگی استفاده شود که مقاومت بالایی در برابر سرما، گرما، ضربه و … داشته باشد. بر همین اساس بیشتر از سنگ های گرانیت و مرمر استفاده می شود این سنگ ها به دلیل مقاومت سایشی بالا و مرغوبیت کافی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد اما همانطور که مطلع هستید یک سنگ هر چقدر هم خوب و مرغوب باشد با گذشت زمان کدر و مات می شود و آن جلای اولیه خود را از دست می دهد و یا اینکه ممکن است در اثر یک ضربه درز یا شکافی در آن ایجاد شود و ظاهری نامناسب به سنگ بدهد در چنین مواقعی لازم است روی آن عمل کفسابی صورت بگیرد. کفسابی راه پله یکی از هزاران خدماتی است که شرکت صباساب به عنوان یک شرکت پیشتاز در این زمینه انجام می دهد. برای آشنایی و اطلاعات بیشتر در مورد کفسابی راه پله پیشنهاد می کنم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کفسابی راه پله

مراحل کفسابی راه پله

عمل کفسابی راه پله در چند مرحله صورت می گیرد که در ادامه شرح خواهیم داد.

1- مرحله اول: در این مرحله ابتدا یک لایه نازک، توسط لقمه های دستگاه کفسابی از سنگ برداشته می شود تا جرم و کثیفی های سطحی از بین برود.

2- مرحله دوم: با توجه به نوع سنگ و نیاز آن (ناخنک، پستی یا بلندی دارد) توسط دستگاه ساب زن لایه های دیگر برداشته می شود تا به سطح صاف و یکدست برسد

3- مرحله سوم: توسط لقمه مخصوص دستگاه کفسابی، سنگ آنقدر ساب زده می شود تا حالتی درخشان و براق به خود بگیرد.

عمل ساب زدن راه پله

قیمت کفسابی راه پله

در محاسبه قیمت عواملی چون نوع سنگ به کار رفته، متراژ و دور یا نزدیک بودن محل انجام کار تاثیر گذار هستند. اما به صورت کلی می‌شود گفت کفسابی سنگ‌های موزاییک، سرامیک، صلصالی، تراورتن و دهبید قیمت پایین‌تری نسبت به سنگ‌های نوع گرانیت دارند. لازم به ذکر است مراحل انجام کار نیز در محاسبه کفسابی راه پله قیمت تاثیر به سزایی دارند. برای مثال اگر سنگ تجربه ساب خوردگی داشته باشد؛ مسلماً مراحل اولیه برای آن به کار نمی‌رود. از این رو که طبیعی است که قیمت ارزان‌تر محاسبه شود. با این حال نمیتوان قیمت دقیقی برای این کار ارائه کرد. یکی از مهمترین دلایل عدم ارائه قیمت نیز، نوسانات این بازار است. خدمات کفسابی نیز یکی از خدمات ساختمانی است که امروز مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر امروزه به منظور انجام اعمال دکوراسیون، دکوراتورها باید این خدمات را به صورت تخصصی انجام دهند.

 مزایای کفسابی راه پله

  •  افزایش طول عمر سنگ
  •  ازبین رفتن تورفتگی و درزها
  •  ازبین رفتن پستی و بلندی‌ها
  •  نو جلوه دادن نمای داخلی ساختمان
  • جلوگیری از صرف هزینه و زمان زیاد تعویض کفپوش
  • پاکسازی سریع‌تر پس از ساب زنی.

در صورت داشتن هرگونه سوالی از جمله اینکه کفسابی چیست؟ و خدمات نماشویی به چه صورت است؟ میتوانید به مقاله های موجود در پیج مراجعه بفرمایید. ما پذیرای هرگونه نقد ، پیشنهاد و نظری از جانب شما عزیزا هستیم.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.9]